Korty tenisowe

W naszej ofercie posiadamy również kompleksową budowę kortów tenisowych. Realizację zaczynamy od projektu, nie omijając prac geodezyjnych i ziemnych, aż do generalnego wyposażenia obiektu, włącznie z oświetleniem i ogrodzeniem.

Budowę kortu tenisowego rozpoczynamy od rozmowy z Klientem. Podczas konsultacji ustalamy jakie wymiary ma mieć obiekt. Przeprowadzamy wizję lokalną i ustalamy, w którym miejscu ma się znaleźć. Istotne znaczenie ma także wybór rodzaju nawierzchni.

Korty tenisowe

Obecnie stosuje się trzy typy nawierzchni.

  • Pierwszą propozycją jest trawa syntetyczna, która efektownie się prezentuje i zachowuje swój wygląd nawet przy intensywnej eksploatacji. Jest to najczęściej wybierana nawierzchnia na kort tenisowy.
  • Drugim rozwiązaniem może być nawierzchnia akrylowa wykonana w technologii bezspoinowej. Odznacza się dużą twardością i dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych.
  • Ostatnią możliwością przeznaczoną na budowę kortów tenisowych jest wykorzystanie nawierzchni poliuretanowych. Z tej propozycji najczęściej korzystają właściciele obiektów przydomowych, ośrodków wczasowych czy hotelowych, profesjonaliści, z uwagi na doskonałe właściwości użytkowe i gwarancję bezpieczeństwa.

Aby móc stworzyć kort z nawierzchnią syntetyczną konieczne jest przygotowanie w odpowiedni sposób terenu. Proponujemy różne podbudowy dostosowane do odmiennych potrzeb każdej nawierzchni:

  • nawierzchnię ze sztucznej trawy możemy wykonać na podbudowie poliuretnaowej dynamicznej (z kruszywa kamiennego), betonowej lub asfaltobetonowej;
  • dla nawierzchni z akrylu zalecana jest idealnie płaska i równa podbudowa asfaltobetonowa lub betonowa,
  • dla nawierzchni z poliuretanu konieczna jest podbudowa dynamiczna, betonowa lub z asfaltobetonu.

Dopiero na odpowiednio przygotowanej podbudowie układamy nawierzchnię. Materiały do budowy wybieramy z największą starannością – mając na uwadze potrzeby naszych klientów, zachowując przy tym wysoką jakość. Wszystkie wykorzystywane podczas prac budowlanych materiały posiadają wszelkie niezbędne atesty, które pozwalają uzyskać bardzo dobrą wytrzymałość nawierzchni sportowej niezależnie od warunków atmosferycznych.

Budowa kortu tenisowego

Jakie są koszty budowy kortu tenisowego?

Kwota jest zawsze uzależniona od wielu czynników, w tym między innymi: od rodzaju nawierzchni, od wielkości obiektu, od czasu i rodzaju prac jakie należy wykonać do przygotowania i wyrównania terenu (odmienne w przypadku kortu ziemnego, ceglanego, czy z nawierzchnią syntetyczną). Cena zawsze uwzględnia koszty wszystkich materiałów, a także koszty robocizny. Po wstępnej konsultacji oraz wizji lokalnej możemy przygotować wstępną wycenę budowy kortu tenisowego.

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania warto pamiętać także o eksploatacji i konserwacji obiektu. Innych rozwiązań wymaga kort ziemny, ceglany, z nawierzchnią poliuretanową, czy z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Warto zapoznać się z przybliżonymi kosztami związanymi z utrzymaniem. Chętnie udzielimy w tym zakresie odpowiedzi – mamy dużą wiedzę na ten temat, wynikającą z wieloletniego doświadczenia.

Z pewnością nie zawiodą się Państwo rezultatami naszej pracy. Budowa kortu tenisowego to jedna z naszych specjalności, w której czujemy się po prostu doskonale. Wiemy, że to od naszego zaangażowania i precyzji zależy bezpieczeństwo, ale również komfort wszystkich miłośników tenisa, którzy będą korzystać z obiektu sportowego.

Współpraca z nami pozwoli Ci osiągnąć zaplanowany cel uzyskując nowoczesny, estetyczny, bezobsługowy i wytrzymały kort tenisowy

Nasze realizacje kortów tenisowych

Referencje realizacji kortów tenisowych

Inne oferowane usługi: